Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

3 ofiary katastrofy Pipera Cherokee

Lotnictwo cywilne, 27 lutego 2011

Po kilkunastogodzinnych poszukiwaniach odnaleziono wrak samolotu Piper Cherokee Archer, który zaginął w piątek. W jego katastrofie zginęły 3 osoby.

Piper Cherokee wystartował do lotu szkolnego z Deer Valley Airport w Arizonie 25 lutego ok. 19:30 z instruktorem i dwoma uczniami. Leciał w kierunku strefy ćwiczeń odległej ok. 50 km na północny wschód od lotniska. Gdy po godzinie samolot nie powrócił został uznany za zaginiony.

Wrak samolotu znaleziono w sobotę o 7:00 w górzystym terenie ok. 35 km od lotniska, niedaleko Seven Springs. Poszukiwacze zauważyli go z pokładu śmigłowca Maricopa County Sheriff Office, ok. 3 km od lokalnej drogi. Szczątki spalonego samolotu były rozrzucone na dużym obszarze.

Rozbity samolot to Piper PA-28-181 Cherokee Archer nr rej. N910PA, nr ser. 2843300, napędzany silnikiem Lycoming O&VO-360 SER o mocy 180 KM, należący do Bird Acquisition z Wellesley w Massachusetts, użytkowany przez lokalną TransPac Aviation Academy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.