Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test indyjskiej antyrakiety

Strategia i polityka, 07 marca 2011

Indie przeprowadziły wczoraj udany test antyrakietowy. Antyrakieta AAD zniszczyła rakietę Prithvi na wysokości 16 km.

Test przeprowadzono wczoraj na poligonie rakietowym - Integrated Test Range (ITR) - w Chandipur w stanie Orissa pod nadzorem Defence Research and Development Organisation (DRDO). Cel, w postaci rakiety balistycznej Prithvi-II, został wystrzelony o 9:32, a antyrakieta AAD (Advanced Air Defence, na zdjęciu) o 9:37 z odległej o 70 km wyspy Wheeler. Symulowano atak rakiety o zasięgu 600 km. Antyrakieta rozwinęła prędkość ponad Ma4,5. Do zderzenia głowicy kinetycznej i celu doszło w atmosferze, na wysokości ponad 16 km. Szczątki spadły do Zatoki Bengalskiej.

Wczorajsza próba antyrakietowa była szóstą przeprowadzoną przez DRDO (Test indyjskiego systemu antyrakietowego, 2007-11-12, Indyjski test antyrakietowy, 2009-03-07). 5 z nich, w tym 3 pierwsze, było udanych. Jedyny nieudany test miał miejsce 15 marca 2010.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa w czasie wczorajszej próby, administracja nakazała opuszczenie mieszkań 3221 osobom z 401 rodzin. Wszystkim mieszkającym w odległości 2 km od poligonu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.