Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja izraelskich bsl w Azerbejdżanie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 marca 2011

Kompania Azad Systems rozpoczyna w Azerbejdżanie produkcję bezpilotowców Orbiter 2M i Aerostar izraelskiej spółki Aeronautics Defence Systems.

Azad Systems to joint venture Ministerstwa Obrony Azerbejdżanu (przedsiębiorstwo Serq East) i Aeronautics Defence Systems, z siedzibą w Baku. Należącą do niego wytwórnię otwarto 3 marca w obecności prezydenta Ilhama Alijewa.

Współpraca Azerbejdżanu i Izraela dotycząca bezpilotowców trwa już kilka lat. W 2008 azerski minister przemysłu obronnego Jawer Dżamałow po raz pierwszy mówił o możliwości licencyjnej produkcji izraelskich bsl. Azerbejdżan kupował już wówczas m.in. bezpilotowce Aerostar i Orbiter 2M (Azerbejdżan pokazał zęby, 2008-07-01), ale prowadził też rozmowy z Elbitem. Obecnie funkcjonuje już jednostka wyposażona w Orbitery z ośrodkiem kierowania lotem tych bsl.

Azerbejdżan przeżywa w ostatnich latach boom gospodarczy. Bardzo szybko rosną też jego wydatki zbrojeniowe (Zbrojenia Azerbejdżanu, 2010-10-12). Jednym z głównych dostawców uzbrojenia do tego kraju, pozostającego w konflikcie z Armenią, jest Izrael. Poza ADS ważnym kontrahentem Azerbejdżanu jest Rafael, dostarczający m.in. systemy artyleryjskie i wyposażenie łączności. Również Rafael zamierza utworzyć spółkę produkujące wyposażenie wojskowe w Azerbejdżanie.

Jeszcze w 2009 jako główny dostawca bsl z Izraela był brany pod uwagę Elbit Systems. Rząd w Baku chciał kupować bezpilotowe Hermesy 450. Powstała nawet spółka Elbit Systems of Azerbaijan. Jednak latem 2010 w wyniku kryzysu izraelsko-tureckiego Baku zamroziło ten projekt.

Azad Systems ma produkować także 4-miejscowe samoloty Diamond DA-42.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.