Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajlandia zaczyna proces zakupu Gripenów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 stycznia 2008

Rząd Tajlandii zatwierdził decyzję o zakupie 6 samolotów JAS 39 GripenC/D przez Kong Thab Akat Thai - wojska lotnicze tego kraju.

O wyborze Gripenów władze w Bangkoku zadecydowały 16 października, zatwierdzając decyzję o rozpoczęciu szczegółowych negocjacji ze szwedzką agencją sprzętu wojskowego FMV, dotyczącej warunków sprzedaży 12 samolotów (zobacz: Tajlandia kupuje Gripeny).

Wczorajsza decyzja pozwoli na przejęcie pierwszej transzy - 6 maszyn, wraz z pakietem szkoleniowym i części zamiennych, z terminem dostaw od 2010 i płatnej z budżetów w latach 2008-2012. Wartość tej części umowy to 19 mld Bahtów (637 mln USD). Kolejne Gripeny, za 15,4 mld Bahtów, będą spłacane do 2017.

Według wcześniejszych informacji rozważano zakup Su-30 i używanych F-16. Chaiya Yimwilai, rzecznik tajskiego rządu poinformował jednak, że istniały również plany zakupu 6 zmodernizowanych F-5E (Gripeny zastąpią samoloty właśnie tego typu w lotnictwie tajskim).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.