Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa w Kongo

Lotnictwo cywilne, 04 kwietnia 2011

W stolicy Kongo - Kinszasie rozbił się samolot wykorzystywany przez misję ONZ. Zginęły 32 osoby.

Samolot leciał z Goma via Kisangani. Na jego pokładzie znajdowały się 33 osoby, w tym 4-osobowa załoga. Rozbił się podczas próby lądowania na lotnisku N'Djili w Kinszasie ok. 13:00 czasu lokalnego, w warunkach fatalnej pogody - przy silnym wietrze i w deszczu. Kadłub samolotu przełamał się i uległ całkowitemu zniszczeniu.

Według ostatecznych informacji, zginęły 32 osoby. Tylko jedna przeżyła. Przewieziono ją do szpitala w Kinszasie.

Samolot - prawdopodobnie Fokker-100 - latał na rzecz MONUSCO, misji ONZ w Demokratycznej Republice Kongo. Wykonywał regularne loty z Goma do Kinszasy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.