Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A jednak Australia

Marynarka wojenna, 08 kwietnia 2011

Stephen Smith, australijski minister obrony ogłosił 6 kwietnia, że marynarka wojenna tego kraju zakupiła w Wielkiej Brytanii okręt desantowy RFA Largs Bay, za 65 mln GBP.


Okręt został zwodowany w 2003 i przyjęty do służby 3 lata później. Przy wyporności pełnej 16 tys. t., może transportować m.in. 32 czołgi lub 150 lżejszych pojazdów samochodowych oraz 24 standardowe kontenery. Został również przystosowany do przewozu 350 żołnierzy / Zdjęcie: US Navy

Australia była jednym z krajów, starających się o nabycie niemal nowego okrętu sił pomocniczych Royal Navy (zobacz: Zakupy z nadwyżki) i ostatecznie zwyciężyła w przetargu.

Jednocześnie jednak uzyskano względnie niską cenę, 65 mln GBP, a więc dwukrotnie niższą od wyjściowej. Odpowiada to 106 mln USD lub 101,5 mln AUD.

Jeżeli próby zdawczo-odbiorcze przebiegną pomyślnie, okręt trafi do odbiorcy przed końcem bieżącego roku. Na początku 2012 powinien zostać przyjęty do służby, zastępując mniejsze HMAS Tobruk lub HMAS Manoora, przy czym obie te jednostki wymagają remontów.

Zakup pozwoli więc na uzupełnienie luki w zdolnościach transportowych australijskiej marynarki wojennej, do czasu wejścia do służby dwóch dużych okrętów desantowych typu Canberra, w latach 2014-2015 (zobacz: Wodowanie Canberry.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.