Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Centrum serwisowe w Pradze

Lotnictwo cywilne, 12 kwietnia 2011

Cessna otworzyła wczoraj centrum serwisowe samolotów rodziny Citation w czeskiej Pradze, jako część serwisu Bella. Obie spółki należą do koncernu Textron.


Citiation to nazwa kilku modeli najdroższych w ofercie Cessny odrzutowców, od najmniejszych Mustangów dla 6 osób, przez m.in. przedstawiony CJ3 dla maksymalnie 10 osób, po największe modele X i Ten dla 2 pilotów oraz do 12 pasażerów. Ich sprzedaż, choć znacznie spadła w okresie kryzysu, oscyluje wokół 300 egz. rocznie / Zdjęcie: Cessna Aircraft

Ze względu na wzrastającą liczbę samolotów odrzutowych Cessny w Europie, spółka zdecydowała się rozwinąć własną sieć serwisową w krajach Starego Kontynentu. Pierwsze centrum powstało w 1997 w Paryżu. Dodatkowo, stosunkowo niedawno, zorganizowano w Lyonie mobilny ośrodek naprawczy, realizujący zlecenia w południowej Francji, Szwajcarii oraz w północnych regionach Włoch i Hiszpanii.

Centrum w Pradze jest więc drugim tego typu w Europie. Trzecie, w hiszpańskiej Walencji, rozpocznie pracę dopiero w 2012. Co więcej, ośrodek w stolicy Czech ma otrzymać również urządzenia mobilne, dla obsługi samolotów Cessny w Europie Centralnej.

Obiekt mieści się na terenie praskiego lotniska Ruzyne, w wydzielonej części centrum serwisowego Bell Helicopter. Otrzymał on certyfikat europejskich władz lotniczych EASA w lutym, rozpoczynając w ten sposób swoją działalność.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.