Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińczycy zamówili Embraery 190

Lotnictwo cywilne, 13 kwietnia 2011

Przedstawiciele brazylijskiego Embraera podpisali wczoraj w Chinach umowy dotyczące zakupu 20 regionalnych E190 oraz list intencyjny pozyskania kolejnych 10 samolotów tego typu.


Embraery 190, samoloty regionalne dla ok. 100 pasażerów, są obecnie najczęściej zamawianymi maszynami pasażerskimi brazylijskiego producenta / Zdjęcie: Embraer

Pierwszą umowę zawarto z CDB Leasing. Dotyczy 10 Embraerów 190. To już drugie takie porozumienie. Pierwsze zawarto w styczniu 2011. Planuje się zakup łącznie 30 samolotów, a potwierdzeniem tej woli jest podpisanie listu intencyjnego, w sprawie ostatniej dziesiątki. Finalne porozumienie powinno zostać podpisane jeszcze w bieżącym roku.

Wszystkie 30 Embraerów trafi do China Southern, linii posiadającej ponad 400 samolotów, w tym 6 brazylijskich, modelu ERJ 145. Wartość całej transakcji szacowana jest na 1,25 mld USD. Dostawy pierwszych samolotów mają zostać zrealizowane w drugiej połowie 2011.

Drugą wczorajszą umowę podpisano z Hebei Airlines. Dotyczy także 10 Embraerów 190. Hebei Airlines jest obecnie małym, rozwijającym się przedsiębiorstwem państwowym, posiadającym jedynie 6 samolotów, w dwa ERJ 145.

Umowy zwiększyły znacznie portfel zamówień Embraera na rynku chińskim. Obecnie składa się on z 85 Embraerów 190, 46 ERJ 145 oraz 6 samolotów dyspozycyjnych. Dodatkowo Brazylijczycy dostarczyli już ok. 80 swoich samolotów.

Tak duże zaangażowanie przekłada się na bezpośrednie inwestycje przemysłowe w Państwie Środka. W czasie niedawnej wizyty brazylijskiej prezydent, pani Dilmy Rousseff w Pekinie, przedstawiciele Embraera podpisali z koncernem AVIC porozumienie o otworzeniu montowni dyspozycyjnych Legacy 600 w tym kraju.


Drukuj Góra