Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Początek prywatyzacji IAI

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 kwietnia 2011

Izraelska, rządowa kompania zarządzająca - Government Companies Authority planuje rozpoczęcie w 2012 prywatyzacji Israel Aerospace Industries (IAI). Początkowo sprzedanych ma zostać 20-30% akcji.

O planach Government Companies Authority (GCA) informują źródła w ministerstwie finansów Izraela. GCA, która jest częścią tego resortu, zamierza zwrócić się do rządowego komitetu ds. prywatyzacji z propozycją pozostawienia w rękach państwa tylko 49% akcji. Proces miałby zacząć się w 2012 i potrwać 3 lata. Początkowo oferowanych będzie 20-30% akcji.

Na razie nie przeprowadzono wyceny IAI. Nieoficjalnie wycenia się, że przeznaczone na sprzedaż akcje będą warte 2,5-3 mld USD.

IAI specjalizuje się w produkcji wojskowych systemów lotniczych i rakietowych, a także systemów kosmicznych oraz samolotów dyspozycyjnych. Znaczną część przychodów stanowią też środki z modernizacji samolotów i śmigłowców. W 2010 przychody IAI sięgnęły 3,15 mld USD.


Drukuj Góra