Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przyszły dowódca PKW w Afganistanie

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 14 stycznia 2008

W ramach rekonesansu w Afganistanie przebywa gen. bryg. Grzegorz Buszka, obecnie zastępca dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, a za niecałe 4 miesiące - dowódca III zmiany PKW w tym kraju.

Obecny dowódca PKW Afganistan, gen. bryg. Jerzy Biziewski, wita swojego przyszłego następcę, gen. bryg. Grzegorza Buszkę w bazie Bagram / Zdjęcie: Krzysztof Wilewski, PKW Afganistan

Generał Buszka, wraz z gen. bryg. Witoldem Poluchowiczem, szefem Centrum Planowania Dowództwa Operacyjnego i oficerami wyznaczonymi na kluczowe stanowiska dowódcze, przylecieli do Afganistanu 11 stycznia. Powrócą do Polski po tygodniu.

W tym czasie odwiedzą wybrane bazy PKW, w tym Sharanę, gdzie znajduje się dowództwo Polskiej Grupy Bojowej i Narodowy Element Zaopatrywania (zobacz: Rozbudowa Sharany).

Wśród zadań misji rekonesansowej będzie m.in. określenie roli i miejsca stacjonowania komponentu lotniczego (śmigłowce transportowe i bojowe zostaną włączone w skład III zmiany) oraz ewentualne przejęcie przez Polskę części zadań jednego z Prowincjonalnych Zespołów Odbudowy (PRT) lub nawet objęcie samodzielnej odpowiedzialności za jedną z prowincji albo jej część.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.