Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjski cel latający spadł w Kazachstanie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 kwietnia 2011

W czasie ćwiczeń na poligonie Aszułuk jeden z celów latających zmienił trajektorię i upadł na terenie Kazachstanu. Nikomu nic się nie stało.

Władze Kazachstanu poinformowały, że niedaleko granicy z Rosją, w pobliżu wioski Bajłkuduk Atyrauskoj, upadła rosyjska rakieta. Nie doszło do wybuchu. Nie zanotowano ofiar w ludziach i strat materialnych. Na razie nie wiadomo, czy Kazachstan wystąpi do FR z roszczeniami odszkodowawczymi.

Ćwiczenia rosyjskich WWS z udziałem lotników białoruskich i kazachskich na poligonie Aszułuk w Obwodzie Astrachańskim trwają od 18 kwietnia. Mają zakończyć się dzisiaj. Wczoraj jeden z użytych jako cel latający bezzałogowców Tu-143 Rejs zmienił zaplanowaną trasę i poleciał w kierunku granicy z Kazachstanem. Według źródeł rosyjskich, miał tam wylądować na spadochronie. Dowódca 185. Ośrodka zastosowania bojowego WWS FR gen. mjr Władimir Gradusow, który poinformował o tym media, nie potrafił powiedzieć, gdzie dokładnie upadł. Dopiero dziś informacja na ten temat dotarła z Kazachstanu.

Wczoraj dowódca Wojsk obrony przeciwlotniczej WWS gen. mjr Siergiej Popow powiedział, że podległe mu jednostki zniszczyły wszystkie 10 celów imitujących rakiety balistyczne różnego zasięgu i pociski samosterujące operujące na małych wysokościach. W ćwiczeniach bierze udział około 40 samolotów Su-24M, Su-25SM, Su-27, Tu-22M3, MiG-29 i śmigłowce Mi-24 oraz 4 dywizjony rakiet przeciwlotniczych S-300PM (PS) i 2 zestawy przeciwlotnicze Pancyr-S. Cele imitowane są przez rakiety Korszun, Piszczal, Armawir-MW i Kaban, oraz bsl Rejs i Dań.


Drukuj Góra