Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

7 ofiar katastrofy Embraera

Lotnictwo cywilne, 22 kwietnia 2011

W Amazonii rozbił się samolot Embraer EMB-810C. Zginęło 7 osób znajdujących się na jego pokładzie.

EMB-810C startował wczoraj z lotniska Eduardo Gomes w Manaus - stolicy Amazonii, kierując się do Santarem w stanie Para. Rozbił się kilkadziesiąt sekund po starcie, o 14:52 czasu lokalnego. Samolot spadł z wysokości ok. 100 m.

Zginęli wszyscy znajdujący się na pokładzie - 3 mężczyzn, 3 kobiety i dziecko, a także pies Pimpolho. Jedną z ofiar jest właściciel przedsiębiorstwa będącego właścicielem samolotu - 50-letni Antonio Picão Neto. Pozostałe ofiary to jego rodzina i znajomi: 42-letnia żona Luciana Fernandes Picão, 12-letni syn Matthew Henry Picão, 35-letni Janilca Oliveira Nascimento i Kelly Cidronio. Pilotem był Waldeir Alencar da Silva. Zginęła też jego znajoma - Magno Souza. Wszyscy lecieli, by spędzić Wielkanoc w Alter do Chao koło Santarem.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Pogoda była dobra, choć wiał dość silny wiatr, przekraczający 10 km/h.

Antonio Picão Neto był aresztowany w 2007. Oskarżano go o nadużycia w przetargu na samoloty medyczne dla Fundação Nacional da Saúde (Funduszu Ochrony Zdrowia).

Rozbity samolot to dwusilnikowy Embraer/Piper EMB-810C Seneca nr rej. PT-EFS, nr ser. 810055. Należał do Amazonaves Taxi Aereo z Tefe w Amazonii. EMB-810C to licencyjna wersja Pipera PA-34-200T. Brazylijska wytwórnia od 1975 wyprodukowała 452 samoloty tego typu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.