Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Agrale Marruá dla Argentyny

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 kwietnia 2011

Argentyńska piechota morska otrzymała 12 lekkich samochodów Agrale Marruá. Część z nich zostanie wykorzystana w misjach zagranicznych.


Pojazdy nowej transzy dostaw... / Zdjęcie: ARA

Agrale Marruá to rodzina pojazdów, opracowanych przez brazylijską spółkę Engesa. Samochody o średniej masie 2,5 t, przeznaczone dla 4-6 żołnierzy i napędzane turbodieslem o mocy 132 KM, miały zastępować starzejące się Jeepy.

Po plajcie przedsiębiorstwa, prawa do produkcji samochodów przejęła grupa byłych pracowników oraz spółka Agrale, która współpracowała przy projektowaniu wozów. Ostatecznie w 2005 brazylijskie wojska lądowe odebrały pierwsze pojazdy. Od tej pory trafiły one również do Ekwadoru i Argentyny. Ta ostatnia w grudniu 2008 otrzymała 18 półciężarówek w wersji AM20 i ambulansów. Część z nich służy obecnie w misji ONZ na Haiti.


...i AM20, wykorzystywane już na Haiti / Zdjęcie: Sergio Garcia

Nowa, odebrana niedawno partia, przeznaczona dla Marines (Infantería de Marina de la Republica Argentina, IMARA), objęła 12 pojazdów, w tym cztery bazowe, AM10 dla 5 żołnierzy, również 4 rozpoznawcze i tyleż AM20. Część z nich zostanie wykorzystana w misjach pokojowych.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.