Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Następne zamówienie AT4

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 28 kwietnia 2011

Szwedzki Saab poinformował o podpisaniu umowy o dostawach granatników przeciwpancernych AT4 CS RS dla anonimowego odbiorcy. Wartość kontraktu to ok. 11 mln Euro.


Granatniki rodziny AT4 wykorzystywane są przez siły zbrojne 15 państw (na zdjęciu ćwiczenia żołnierzy francuskich). Mały kaliber - 84 mm - wyklucza możliwość przebicia pancerzy czołowych nowoczesnych czołgów podstawowych. Granatnik nadaje się jednak do niszczenia punktów oporu i lżej opancerzonych pojazdów / Zdjęcie: MO Francji

Saab informuje o sprzedaży swoich AT4 w bardzo lakoniczny sposób. Wyjątkowo podaje dane odbiorcy, z reguły - jedynie wartość kontraktu.

Podobnie stało się przy okazji ostatniej umowy. Wiadomo jedynie, że jej wartość zamknęła się kwotą 104 mln SEK. Biorąc pod uwagę ceną za jeden granatnik z produkcji seryjnej i podstawową amunicję (ok. 1,5 tys. USD), może to przełożyć się na sprzedaż nawet ok. 7 tys. egz. AT4.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.