Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Apache Longbow

Lotnictwo wojskowe, 29 kwietnia 2011

W katastrofie śmigłowca Boeing AH-64D Apache Longbow w Alabamie zginął instruktor. Uczeń nie doznał obrażeń. Obaj byli Holendrami.

Do katastrofy doszło wczoraj około południa koło Monroeville (Monroe County) niedaleko Fort Rucker/Ozard w czasie rutynowego lotu treningowego wykonywanego przez 2 śmigłowce. Oba przelatywały nisko nad rzeką Alabama. Jeden z nich na drugim brzegu zahaczył o linę promu zawieszoną na wysokości ok. 15 m. Śmigłowiec uderzył w ziemię, ale poleciał dalej.

Instruktor, 39-letni kpt. Richard van de Perre z Koninklijke Luchtmacht (holenderskich królewskich wojsk lotniczych), poniósł śmierć na miejscu. Uczniowi udało się opanować śmigłowiec i wylądować na polu, ok. 3 km od miejsca wypadku. Był to jego ostatni lot zaplanowany w trakcie szkolenia do poziomu Initial Rotary Wing.

Rozbity śmigłowiec to Boeing AH-64D Apache Longbow nr 98-5054, nr ser. PVD054/PV-189 z 1-14th AVN US Army Aviation Center of Excellent w Fort Rucker.

Pilot, który zginął, pochodził z Geldorp. Mieszkał w Dothan w Alabamie, od kiedy ożenił się z Amerykanką.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.