Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa filipińskiego AS-211

Lotnictwo wojskowe, 30 kwietnia 2011

W katastrofie odrzutowego samolotu szkolnego AS-211 filipińskich wojsk lotniczych zginęło dwóch pilotów.

Do katastrofy doszło przedwczoraj ok. 15:15 w czasie rutynowego lotu treningowego. Samolot AS-211 rozbił się w pobliżu plaży Stella Maris Beach Resort w Sitio Looc (Barangay Banawang) na wybrzeżu Bagac (Bataan). Wpadł do wody. Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

W katastrofie zginął kpt. (combat-ready pilot, ukończył akademię lotniczą w 2003 z 7. lokatą) Raymond de Leon i instruktor pilot (akademię ukończył w 1997 jako prymus) mjr Ephraim Suyom. Zwłoki instruktora Philippine Coast Guard wydobyła w czwartek, ciało pilota ok. 7:00 następnego dnia rano.

Rozbity samolot to SIAI-Marchetti AS-211 (S.211) Warrior należący do Philippine Air Force (zdjęcie z 2005 po wprowadzeniu nowego schematu malowania, obowiązującego do dziś). Filipiny kupiły samoloty tego typu na przełomie lat 1980. i 1990. Łącznie nabyły 25 egz. Są używane do treningu pilotów z możliwością wykonywania zadań bojowych. Ocenia się, że w służbie pozostało tylko 14 Warriorów, w tym jedynie 5 jest sprawnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.