Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prototyp Altaya na IDEF-2011

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 maja 2011

Turcja zaprezentuje prototyp budowanego we współpracy z Koreą Płd. czołgu podstawowego Altay na IDEF-2011.

W ramach wartego pół miliarda dolarów Turkish National Tank Manufacturing Program Altay mają zostać zbudowane 4 prototypy. Pierwszy z nich ma zostać zaprezentowany na wystawie IDEF-2011 w Stambule. Dostawy seryjnych czołgów planowane są po 2015. Seryjny Altay ma kosztować 5,5 mln USD. Ministerstwo obrony Turcji zamierza zamówić w pierwszej partii 250 nowych czołgów. Całe zamówienie może sięgnąć tysiąca egzemplarzy.

TNTMP Altay realizowany jest na zlecenie Sekretariatu Przemysłu Obronnego (SSM) Turcji od czerwca 2007 przez kompanię Otokar. Jej konkurentem w przetargu na realizację programu był niemiecki koncern KMW. Otokar za zgodą rządu zawarł później umowę o wspólnej budowie nowego czołgu z południowokoreańskim Hyundai Rotem (ALTAY ruszył, 2008-09-15). Koreańczycy w lipcu 2008 zgodzili się na przekazanie technologii uzyskanych w ramach rodzimego programu K-2 Black Panther (Korea pomoże zbudować Turcji nowoczesny czołg, 2008-07-30). Wyceniono je na 400 mln USD. Według ocen analityków, mają one stanowić 60% technologii użytych w budowie Altaya.

Planowana masa Altaya ma wynieść 60 t. Jego uzbrojenie ma stanowić gładko lufowe działo kal. 120 mm MKEK 120 oraz zdalnie sterowany moduł Aselsan STAMP/II z km kal. 12,7 mm. Dostawcą pancerza ma być Roketsan. Silnik MTU o mocy 1800 KM (w pierwszych czołgach - 1500 KM) ma zapewnić prędkość 70 km/h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.