Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa w Boliwii

Lotnictwo wojskowe, 08 maja 2011

Cessna TU-210 uczestnicząca w akcji antynarkotykowej rozbiła się w Boliwii. Zginęło 2 pilotów wojskowych i 4 współpracowników ONZ.

Samolot uczestniczył w operacji rozpoznania przeciw producentom kokainy (program F-57) w rejonie Los Yungas. Wystartował 5 maja o 10:30 z lotniska El Alto International Airport pod La Paz, kierując się na północny wschód. Miał wrócić ok. 14:30. Rozbił się prawdopodobnie w czasie próby awaryjnego lądowania, zahaczając o drzewa wysokości 50 m. Wojskowy śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy znalazł wczoraj całkowicie zniszczony i spalony wrak ok. 180 na wschód od La Paz, na granicy prowincji Yungas i Inquisivi, u podnóża Andów, niedaleko La Merced.

W katastrofie zginęło 2 pilotów wojskowych: por. Néstor Álvaro Ottich i José Javier Alegría, oraz 4 współpracowników UN Office on Drugs and Crime (UNODC): Leonardo Ivan Alfaro Santiago, Stephan Javier Campos Ruiz, Mariela Cinthia Moreno Torreblanco i Patricia Olga Delgado Rua. Według UNDOC, Boliwia jest trzecim światowym producentem kokainy, po Peru i Kolumbii.

Rozbity samolot to Cessna TU-210 Turbo Centurion, nr rej. FAB-341, należący do Fuerza Aérea Boliviana.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.