Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej kobiet

Lotnictwo cywilne, 23 maja 2011

Według amerykańskich statystyk, w ciągu ostatnich 10 lat znacząco zwiększyła się liczba kobiet, dysponujących licencjami lotniczymi. Jest ich obecnie ponad 42 tys.

Żeńska załoga KC-135, która parę lat temu wykonywała misje zaopatrywania samolotów wojskowych nad Afganistanem. Podobnie, jak w liniach lotniczych, kompletujących czasami załogi z samych kobiet, jest to zabieg promocyjny. W przypadku wojsk zawodowych problemem staje się brak chętnych do służby. Pozyskiwanie kobiet jest często najprostszym i najtańszym rozwiązaniem. Nie zmienia to jednak faktu, że latanie staje się wśród nich coraz bardziej popularne / Zdjęcie: USAF

Według danych amerykańskich władz lotniczych FAA, grupa kobiet, dysponujących licencjami lotniczymi zwiększyła się od początku wieku o 18,6%, do liczby 42 218 w ubiegłym roku. W tym samym czasie liczba mężczyzn-pilotów zmalała o 1%. Nadal jednak stanowili 93,3% wszystkich, dopuszczonych do latania (627 588 osób).

Wśród pilotów zawodowych, którzy mogą zasiadać w kokpitach samolotów pasażerskich i transportowych, liczba kobiet wzrosła o 35%, do 13 755. W podobnym tempie zwiększyła się grupa kobiet-mechaników, instruktorów czy kontrolerów lotów. Nadal jednak stanowią one nie więcej niż kilka procent wszystkich zatrudnionych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.