Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pozytywne wyniki badań działa dla Kraba

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 24 maja 2011

Przedstawiciele Huty Stalowa Wola poinformowali dzisiaj o odbytych 20 maja testowych strzelaniach nowego działa dla samobieżnej haubicy Krab.

Działo na stanowisku testowym. Z prawej strony widoczny cel

Próbę przeprowadzono w Ośrodku Badań Dynamicznych WITU w Stalowej Woli, zgodnie z przyjętym wcześniej programem. Dzięki temu udało się - z pozytywnym skutkiem - potwierdzić, że parametry działa odpowiadają wymaganiom użytkownika, a przyjęta technologia produkcji jest prawidłowa.

Testy dotyczyły pierwszego działa, wykonanego przez Centrum Produkcji Specjalnej HSW. Nie oznacza to, że wszystkie elementy zostały wyprodukowane w Polsce. Lufa została wykonana przez francuskiego Nextera, słowacka ZVS dostarczyła specjalną amunicję, zaś Explosia Pardubice z Czech - testowe ładunki miotające.

Do celów testu umocowano działo na specjalnej podstawie / Zdjęcia: HSW

Próby są częścią realizacji programu budowy przez CPW 155-mm dywizjonowego modułu ogniowego, czyli dwóch baterii po 4 działa Krab, wraz z systemem kierowania ogniem i pojazdami pomocniczymi. 3-letnią umowę w tej sprawie, o wartości brutto 233 mln zł, zawarto w maju 2008 (zobacz: Regina Rusza).

Centrum HSW przebuduje dwa istniejące prototypy haubic i zbuduje kolejnych 6 wozów. Właśnie dla nich przeznaczone są nowe działa. Jeszcze w bieżącym roku CPW wyprodukuje kolejnej 6 egz. takich systemów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.