Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy turecki F-16 Block 50+

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 maja 2011

Przedstawiciele tureckich wojsk lotniczych poinformowali wczoraj o odebraniu pierwszego z 30 zamówionych myśliwców F-16C/D Block 50+. Ich dostawy zakończą się w przyszłym roku.

Tureckie wojska lotnicze posiadają ok. 240 z pierwotnie otrzymanych w kilku transzach 270 F-16 różnych wersji. Stanowią one podstawę sił myśliwsko-bombowych, wspieranych przez mniejszą nieco liczbę wiekowych F-4E i F-5 (NF-5) / Zdjęcie: TuAF

Pierwsze F-16C/D trafiły do Turcji w 1987. Od tej pory wojska lotnicze otrzymały samoloty modeli Block 30, 40 i 50. W 2007 - w związku z opóźnieniem programu rozwoju F-35 i wykruszaniem się starszych szesnastek - Turcja podpisała z Lockheed Martinem umowę o dostawie 30 nowych F-16C/D, w wersji Block 50+, za kwotę 1,8 mld USD. Samoloty te są montowane w zakładach TAI w Akinci, niedaleko stolicy państwa.

Wczoraj przedstawiciele resortu obrony poinformowali, że 23 maja odbyła się tam uroczystość przekazania wojskom lotniczym pierwszego z zamówionych samolotów. Ostatnie z nich powinny trafić do odbiorcy w grudniu przyszłego roku.

Jednocześnie TAI i Lockheed Martin realizują od 2005 program modernizacji 117 starszych F-16C/D do najnowszej wersji modelu Block 50 (zgodnie z amerykańskim programem Common Configuration Implementation Program, CCIP), za 1,1 mld USD. Możliwym jest rozszerzenie tego przedsięwzięcia o pozostałe tureckie szesnastki, z wyłączeniem najstarszych, ok. 30 egz., które modernizowane są w węższym zakresie, bezpośrednio przez TAI.

Turcja zamierza w najbliższej przyszłości kupić również 100-120 amerykańskich F-35. Jako rozwiązanie alternatywne, rozpatruje jednak przyłączenie się do koreańsko-indonezyjskiego programu budowy myśliwca o podobnych charakterystykach (zobacz: Turcy zainteresowani KF-X).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.