Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zmarł prof. Jerzy Maryniak

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 26 maja 2011

24 maja w wieku 78 lat zmarł prof. dr hab. inż. Jerzy Maryniak, wieloletni dziekan Wydziału MEiL PW. Był wychowawcą wielu pokoleń inżynierów lotniczych.

24 maja 2011 zmarł prof. dr hab. inż. Jerzy Maryniak, wybitna osobowość, niekwestionowany autorytet w dziedzinie mechaniki lotu, uczony o wielkim dorobku naukowym i technicznym. Uczył i wychowywał wiele pokoleń inżynierów lotniczych.

Prof. Jerzy Maryniak urodził się 22.10.1932. W swojej karierze naukowej brał udział i kierował pracami naukowymi o różnorodnej tematyce. Współpracował między innymi z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych, Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia, Wojskową Akademią Techniczną, PZL Okęcie i WSK Mielec. Wypromował kilkudziesięciu doktorów nauk technicznych i blisko dwustu magistrów, recenzował około stu prac doktorskich i habilitacyjnych. W latach 1978-1984 był dziekanem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W 1990 współzakładał Krajową Radę Lotnictwa.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 30 maja o 11:00 w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie (Marszałkowska 37). Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Wawrzyszewskim (Wólczyńska 69).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.