Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze An-32RE

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 maja 2011

Ukraińskie zakłady im. Antonowa poinformowały wczoraj o wysłaniu do Indii pierwszej partii 5 zmodernizowanych samolotów transportowych An-32.

Modernizacja polegała przede wszystkim na wymianie przestarzałej już awioniki. Remont generalny doprowadził natomiast do wydłużenia resursów o 15-20 lat. W ten sposób powstał model An-32RE (od reequipped) / Zdjęcie: Witalij Niesienjuk

15 czerwca 2009 Ukraina i Indie podpisały porozumienie o modernizacji 105 samolotów An-32, a czego 40 egz. w zakładach Antonowa, a 65 w Hindustan Aeronautics Limited (zobacz także: Ukraina zmodernizuje indyjskie An-32). Wartość kontraktu wynosi ok. 400 mln USD.

Pierwsze dwa samoloty-prototypy były gotowe w ubiegłym roku. Również wtedy, w marcu, na Ukrainę przybył z Indii pierwszy transport z 5 samolotami, przeznaczonymi do remontu i modernizacji. Niedawno zostały wysłane z powrotem do użytkownika.

Zmiany dotyczą zamontowania nowych systemów, w tym antykolizyjnych, informowania o zbliżaniu się ziemi, nawigacji satelitarnej, częściowej wymianie systemów łączności, a także wymienia instalacji tlenowej i radiolokatora. Masa przewożonego ładunku została zwiększona z 6,7 do 7,5 t.

W pracach uczestniczy - jako poddostawcy - ok. 20 przedsiębiorstw z Ukrainy, Rosji, Szwajcarii i USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.