Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

5 MiG-ów 29K w Indiach

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 31 maja 2011

Indie odebrały kolejne 5 myśliwców pokładowych MiG-29K/KUB. Dołączyły one do pierwszej czwórki, dostarczonej w ubiegłym roku. Przyspieszy to proces osiągania gotowości przez eskadrę Czarnych Panter.

Indyjski MiG-29KUB w czasie treningu. Samolot lądował na pokładzie rosyjskiego Kuźniecowa / Zdjęcie: MiG

Samoloty zostały zamówione przez Indie w 2004, w ramach zakupu 12 jednomiejscowych i 4 dwumiejscowych samolotów dla lotniskowca Vikramaditya (ex-Gorszkow). Cała transakcja zanotowała jednak kilkuletnie opóźnienie.

Pierwsze indyjskie, pokładowe MiG-i znalazły się w Indiach w grudniu 2009 i po trzech miesiącach rozpoczęły oficjalnie służbę w ramach utworzonej eskadry Czarnych Panter. W ubiegłym roku władze w New Dehli zamówiły również kolejne 29 myśliwców Mikojana dla następnych indyjskich lotniskowców (zobacz: MiG-29K w służbie).

Według dotychczasowych, oficjalnych informacji Vikramaditya powinien wejść do służby w 2012.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.