Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MiG-29K w służbie

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 20 lutego 2010

Wczoraj w indyjskiej bazie lotnictwa morskiego INS Hansa na wyspie Goa, odbyła się uroczystość przyjęcia do służby pierwszych, pokładowych samolotów MiG-29K.

</span>Indyjski MiG-29KUB w czasie testów na pokładzie rosyjskiego lotniskowca (TAWKR, ciężkiego krążownika lotniskowcowego) Admirał Kuzniecow. Samoloty, w porównaniu do starszych wersji popularnych dwudziestek dziewiątek są większe (ich masa wzrosła o 30%), mają również silniki RD-33MK o zwiększonym ciągu, możliwość atakowania celów powierzchniowych oraz zmodernizowaną elektronikę, w tym radar Żuk-ME z anteną ze skanowaniem fazowym. Resurs nowych samolotów został wydłużony 2-krotnie, a koszt godziny lotu zredukowano aż o 2,5 raza / Zdjęcie: MiG

Uroczystość, z udziałem ministra obrony A.K. Antony, została zorganizowana z dużym rozmachem. Oprócz wystawy statycznej, na której zaprezentowano nowe samoloty, jeden z nich wystartował, by po chwili niemal pionową świecą zniknąć z pola widzenia gości. Później w powietrzu zaprezentowały się również inne statki powietrzne marynarki wojennej, stacjonujące na Goa: Sea Harrier, śmigłowiec Chetak, Ił-38, szkolny Kiran i Dornier Do-228, a także zespół akrobatyczny Sagar Pawan.

Pierwsze, nowe MiG-i zostały przetransportowane do Indii na pokładzie An-124 w grudniu ubiegłego roku, 5 lat po podpisaniu kontraktu o ich zakupie (zobacz: 4 MiGi-29K w Indiach). Cała szesnastka, tworząca eskadrę Czarnych Panter rozpocznie służbę na lotniskowcu INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow) w 2012, po zakończeniu jego remontu i modernizacji. Kolejne 29 samolotów - dla następnych indyjskich lotniskowców - zamówiono już w bieżącym roku (zobacz: MiGi-29K dla Indii za 1,2 mld USD).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.