Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMMWV dla Irakijczyków

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 20 stycznia 2008

Rozpoczął się proces przekazywania przez wojska USA w Iraku opancerzonych półciężarówek rodziny HMMWV dla irackich sił zbrojnych i policji. W ciągu najbliższych 12 miesięcy Amerykanie oddadzą 4244 używane pojazdy.

HMMWV z 8. Dywizji, w czasie defilady z okazji Dnia Armii Irackiej 6 stycznia 2008. Decyzja o przekazaniu kilku tysięcy amerykańskich pojazdów dla irackiego wojska i policji wielokrotnie zwiększy liczbę pojazdów tej klasy wykorzystywanych obecnie przez formacje rządowe / Zdjęcie: MNDCS

17 stycznia odbyła się uroczysta ceremonia rozpoczęcia programu. W bazie w Taji zgromadzono 627 wozy różnych wersji. Zostaną poddane podstawowemu przeglądowi technicznemu (w tym układu hamulcowego), połączonego z wymianą płynów i przemalowaniem w barwy irackiego wojska lub policji. Pracę przy tym programie znajdzie ok. 500 osób.

Do końca 2008 Irakijczycy otrzymają 4244 używane pojazdy, a do końca 2009 pozyskają łącznie 8 tys. wozów. Jest to możliwe z powodu szybkiego przekazywania amerykańskim oddziałom w Iraku samochodów zabezpieczonych przed skutkami wybuchów min i ładunków improwizowanych MRAP (zobacz: Największe zamówienie na MRAP), które zastępują pojazdy rodziny HMMWV.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.