Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

XIII Bal Lotników

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 20 stycznia 2008

W Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbył się XIII Bal Lotników i Polskiej Obronności. W czasie Balu wręczono wyróżnienia najlepszym polskim lotnikom, a uczestnicy i organizatorzy imprezy zebrali ponad 30 tys. zł na cele charytatywne.

Wyróżnieni przez swych dowódców wojskowi Piloci i Technicy Roku 2007

Największy w historii, XIII Bal Lotników odbył się w nocy z 19 na 20 stycznia w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Uczestniczyło w nim blisko 550 lotników i osób związanych z polską obronnością. Bal zorganizowała Agencja Lotnicza Altair - wydawca Skrzydlatej Polski, LOTNIK-gam i RAPORT-wto, przy wsparciu Krajowej Rady Lotnictwa i Dowództwa Sił Powietrznych. Imprezę sponsorowało ponad 30 przedsiębiorstw, w tym PLL LOT, CNPEP Radwar, PZL Świdnik i Patria Polska. Bal prowadzili Zofia Czernicka i Paweł Pochwała z Telewizji Polskiej.

Bal zainaugurował obchody 90-lecia polskiego lotnictwa. Odbył się w miejscu o wielkich tradycjach lotniczych. W pobliżu Politechniki Warszawskiej stoi jeszcze budynek Awiaty, a na niedalekich Polach Mokotowskich rodziło się lotnictwo niepodległej Polski. Gościem honorowym Balu był prof. Krzysztof Kędzior, dziekan wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW.

Po raz kolejny Bal odbył się w Warszawie i został połączony z Balem Polskiej Obronności. Zatem jego częścią była aukcja na cel charytatywny. Jej efekty przekazano symbolicznie dowódcy Sił Powietrznych, który przeznaczy pieniądze na wsparcie pani chor. Annie Perz-Fiedorowicz - żołnierza Sił Powietrznych, matki 3-letniej córki, która doznała paraliżu w wieku 25 lat, a nie przysługują jej żadne uprawnienia emerytalne.

Laureaci klasyfikacji Skrzydlatej Polski, pierwsi z lewej Sebastian Kawa i Janusz Centka

W czasie Balu wręczono wyróżnienia 10 najlepszym technikom i pilotom wojskowym roku z Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej. Wyróżnieni otrzymali grawertony od dowódcy Sił Powietrznych, gen. broni Andrzeja Błasika i wysokiej klasy laptopy wręczane przez przewodniczącego Krajowej Rady Lotnictwa, Mieczysława Majewskiego.

Specjalną nagrodę dowódcy SP i przewodniczącego KRL otrzymał najlepszy na świecie modelarz redukcyjny Andrzej Ziober. Fundatorzy docenili, że wygrywa on od lat wszystkie zawody, w których startuje na całym świecie. W ciągu ostatnich 5 lat zdobył 30 złotych medali na najważniejszych imprezach modelarskich.

Grupa sponsorów XIII Balu Lotników

Jak co roku wyróżnienia otrzymali najlepsi polscy sportowcy lotniczy. W klasyfikacji Skrzydlatej Polski pierwsze miejsce zajął Sebastian Kawa, który w ostatniej chwili wyprzedził Janusza Centkę. Specjalne statuetki i nagrody rzeczowe wręczali redaktor naczelny Skrzydlatej Polski Grzegorz Sobczak i prezes Fundacji Otwartych Serc Witold Ostrowski. Tym razem nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był telewizor plazmowy pełnej wysokiej rozdzielczości, a za drugie miejsce podobnej klasy kamera cyfrowa.

Aukcja charytatywna, którą prowadził Wojciech Łuczak, przyniosła ponad 20 tys. zł. Kilka tysięcy wpłacili uczestnicy Balu na konto Fundacji Otwartych Serc, dalsze kilka tysięcy przekażą organizatorzy Balu. W sumie Bal przyniósł co najmniej 30 tys. zł. Większość z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup nowoczesnego wózka inwalidzkiego dla chor. Anny Perz-Fiedorowicz. Kolejny, XIV Bal Lotników odbędzie się najprawdopodobniej w gnieździe Polskich Orląt - Dęblinie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.