Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zgoda na indyjskie C-17

Lotnictwo wojskowe, 06 czerwca 2011

Według nieoficjalnych, ale wiarygodnych źródeł, indyjski rząd zaakceptował dzisiaj zakup 10 transportowych Boeingów C-17 Globemaster III, w przedsięwzięciu o szacowanej wartości ponad 4 mld USD.

Indie kupują amerykańskie wyposażenie wojskowe od niedawna. Zamówienie C-17 byłby największą transakcją tego typu. Do tej pory palmę pierwszeństwa dzierżył kontrakt z 2009 - również z Boeingiem - o dostawach 8 samolotów morskich P-8i Poseidon. Będą one kosztować indyjskich podatników równowartość 2,1 mld USD / Zdjęcie: USAF

Zakup przez Indie 10 egz. C-17 jest już niemal przesądzony. Jedną z ostatnich przeszkód przed podpisaniem kontraktu był brak zgody indyjskiego rządu. Według nieoficjalnych informacji lokalnych mediów, władze zdecydowały się jednak udzielić zgody na transakcje na dzisiejszym posiedzeniu.

Przy tej okazji podano, że szacowana wartość umowy przekroczy 4 mld USD. To zdecydowanie więcej, niż planowali pierwotnie przedstawiciele wojsk lotniczych, ale i mniej od pierwszych zapowiedzi, zawartych w dokumentacji eksportowej, przedłożonych Kongresowi USA w ubiegłym roku (zobacz: Koszt indyjskich Globemasterów).

Według mediów, po zrealizowaniu tego kontraktu, możliwym będzie zamówienie kolejnych 6 Globemasterów III (zobacz: C-17 i M777 na otarcie łez).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.