Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zgoda na indyjskie C-17

Lotnictwo wojskowe, 06 czerwca 2011

Według nieoficjalnych, ale wiarygodnych źródeł, indyjski rząd zaakceptował dzisiaj zakup 10 transportowych Boeingów C-17 Globemaster III, w przedsięwzięciu o szacowanej wartości ponad 4 mld USD.

Indie kupują amerykańskie wyposażenie wojskowe od niedawna. Zamówienie C-17 byłby największą transakcją tego typu. Do tej pory palmę pierwszeństwa dzierżył kontrakt z 2009 - również z Boeingiem - o dostawach 8 samolotów morskich P-8i Poseidon. Będą one kosztować indyjskich podatników równowartość 2,1 mld USD / Zdjęcie: USAF

Zakup przez Indie 10 egz. C-17 jest już niemal przesądzony. Jedną z ostatnich przeszkód przed podpisaniem kontraktu był brak zgody indyjskiego rządu. Według nieoficjalnych informacji lokalnych mediów, władze zdecydowały się jednak udzielić zgody na transakcje na dzisiejszym posiedzeniu.

Przy tej okazji podano, że szacowana wartość umowy przekroczy 4 mld USD. To zdecydowanie więcej, niż planowali pierwotnie przedstawiciele wojsk lotniczych, ale i mniej od pierwszych zapowiedzi, zawartych w dokumentacji eksportowej, przedłożonych Kongresowi USA w ubiegłym roku (zobacz: Koszt indyjskich Globemasterów).

Według mediów, po zrealizowaniu tego kontraktu, możliwym będzie zamówienie kolejnych 6 Globemasterów III (zobacz: C-17 i M777 na otarcie łez).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.