Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mistrale już wkrótce?

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 17 czerwca 2011

Przedstawiciel francuskiego ministerstwa obrony poinformował wczoraj, że umowa, w sprawie sprzedaży Rosji okrętów desantowych typu Mistral, zostanie podpisana wkrótce.

Transakcji zdecydowanie sprzeciwiają się państwa nadbałtyckie i Gruzja, obawiające się o skokowy wzrost rosyjskich zdolności projekcji siły z morza. Nie chodzi wyłącznie o możliwość przewożenia do 900 żołnierzy na krótkie dystanse czy wykorzystania kilkudziesięciu śmigłowców, ale również o wykorzystanie okrętu jako stanowiska dowodzenia operacjami połączonymi / Zdjęcie: Marine Nationale

Informację przekazał zastępca rzecznika prasowego resortu obrony, Philippe Ponties. Stwierdził, że nie wie, kiedy i gdzie umowa zostanie podpisana, zapewnił jednak, że nastąpi to w najbliższym czasie. Deklaracja została przedstawiona publicznie przed rozpoczynającymi się 20 czerwca targami lotniczymi Paris Air Show na podstołecznym Le Bourget, na które przybędzie premier Rosji, Władimir Putin.

Długo negocjowany kontrakt znalazł się w impasie na tle różnic cenowych, jak również wyposażenia w nowoczesny system dowodzenia (zobacz: Negocjator Mistrali zwolniony, Mistrale a polityka). Rosja podpisała już z Francją umowę o zakupie 2 okrętów i licencyjnej produkcji kolejnej pary. Nastąpiło to 25 stycznia bieżącego roku. Szczegółowe negocjacje, prowadzone pod przewodnictwem DCNS i Rosobronexportu, nie doprowadziły jednak do zawarcia porozumienia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra