Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MQ-8 rozbił się w Libii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 czerwca 2011

Wczoraj w czasie lotu rozpoznawczego nad Libią rozbił się bezpilotowy śmigłowiec US Navy MQ-8B Fire Scout.

Libijska telewizja państwowa poinformowała o zestrzeleniu śmigłowca sił NATO operujących nad Libią. Pokazywano go jako uderzeniowego Apache. Z filmu wynika jednak, że to bezpilotowiec rozpoznawczy MQ-8 Fire Scout. Przedstawiciele NATO początkowo nie potwierdzali utraty śmigłowca, ostatecznie jednak przyznali, że utracono śmigłowiec rozpoznawczy.

Śmigłowiec bezpilotowy MQ-8 spadł w czasie rozpoznania skutków uderzeń powietrznych w rejonie miasta Zintan, ok. 150 km od Trypolisu. NATO nie potwierdza, żeby do utraty śmigłowca doszło wskutek ostrzału wojsk libijskich. Centrum dowodzenia we włoskim Naples utraciło z nim łączność o 7:20 GMT (9:20 czasu lokalnego w Libii).

Rozbity bsl to prawdopodobnie Northrop Grumman MQ-8B Fire Scout używany przez jednostki US Navy. Nieoficjalnie wiadomo, że w operacji libijskiej używano 2 tego typu bezpilotowce. Operują one z pokładu fregaty USS Halyburton. Do tej pory US Navy otrzymała 15 MQ-8B. Mogą one realizować także misje bojowe, przenosząc uzbrojenie różnego typu.


Drukuj Góra