Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja saudyjskich Patriotów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 czerwca 2011

Raytheon zmodernizuje wyrzutnie saudyjskich systemów przeciwlotniczych Patriot PAC-3 za 1,7 mld USD, przebudowując je do najnowszego wariantu, Konfiguracji 3.

Saudyjskie Patrioty, obok starszych Hawków, stanowią podstawę wojsk obrony przeciwlotniczej kraju. Oba modele dostarczył Raytheon, podpisując pierwszą umowę z Królestwem w 1966. Od tamtej pory jest stale obecny w tym kraju. Obecnie utrzymuje dwa biura, jedno dla obsługi bieżących zleceń, drugie - dla realizowania umów, zawieranych w ramach Foreign Military Sales / Zdjęcie: Raytheon

Modernizacja obejmie przede wszystkim wyrzutnie, naziemne centra dowodzenia i stacje radiolokacyjne, co połączone zostanie z remontem kapitalnym.

Zmiany Konfiguracji 3. sprowadzają się do zainstalowania nowego systemu dystrybucji danych taktycznych (JTIDS) oraz zwiększenia zdolności do rozpoznania i przechwycenia pocisków balistycznych, zarówno przez nowe oprogramowanie, jak i głęboką modernizację radaru. Dzięki temu wzrośnie prawdopodobieństwo przechwycenia wrogiego pocisku na dużej wysokości, co ma ogromne znacznie przy chemicznej lub kasetowej głowicy celu.

Prace zostaną zrealizowane w zakładach koncernu, Integrated Air Defense Center,w amerykańskim Andover oraz bezpośrednio w Arabii Saudyjskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.