Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włoski pokładowy NH90

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 25 czerwca 2011

Włoska marynarka wojenna poinformowała wczoraj o przyjęciu do służby pierwszego śmigłowca NH90 w pokładowej odmianie NFH.

Zdjęcie: Marina Militare

Śmigłowiec trafił do odbiorcy 15 czerwca. Uroczystość, związaną z tym faktem, zorganizowano jednak 23 czerwca, z udziałem szefa sztabu generalnego, gen. Biagio Abrate, dowódców Marina Militare, przedstawicieli NATO i przedsiębiorstw, zaangażowanych w produkcję śmigłowców: AgustaWestland, Eurocoptera i Fokkera.

Włoska marynarka wojenna zamówiła 56 egz. NH90, z których 46 to egz. pokładowe, zaś 10 - transportowe (TTH). Śmigłowce morskie zastąpią AB-212, pochodną UH-1, z których pierwsze, budowane na licencji Bella, opuściły zakłady Agusty w 1969.

Marina Militare będzie jednym z 5 użytkowników pokładowej wersji NH90. Pozostałe kraje, których marynarki wojenne zdecydowały się na zakup tych śmigłowców, to Belgia, Francja, Holandia i Norwegia. Zamówiły one łącznie 111 maszyn.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.