Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Watchkeepery wkrótce w Afganistanie?

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 08 lipca 2011

W. Brytania zamierza w tym roku wysłać do działań w Afganistanie bsl WK450 Watchkeeper. Jeszcze przed oficjalnym przekazaniem ich siłom zbrojnym.

WK450  pokazywany podczas wystawy Farnborough 2008 / Zdjęcie: Bartosz  Głowacki

Peter Luff, minister ds. wyposażenia obronnego W. Brytanii poinformował, że zamierza przerzucić do Afganistanu bsl Watchkeeper, powstałe na bazie izraelskiego Hermesa 450, opracowane wspólnie przez Elbit Systems i Thalesa UK. Oznacza to, że bezzałogowce rozpoczną działania bojowe zanim zostaną oficjalnie dostarczone do rąk żołnierzy British Army.

Co warte uwagi, Watchkeeper, którego pierwszy lot miał miejsce 14 kwietnia 2010, wciąż jest na etapie dopracowania. Obecnie trwającego próby na poligonie Parc Aberporth w Walii. Według producenta, początkowe problemy, które spowodowały opóźnienia w programie zostały już rozwiązane i nic nie zakłóca nowego harmonogramu, zakładającego rozpoczęcie dostaw seryjnych Watchkeeperów przed końcem br.

Masa startowa WK450 wynosi 450 kg, a udźwig 150 kg. Długotrwałość lotu bezzałogowca to 10 h. Przeznaczeniem Watchkeeperów mają być misje zwiadowcze, obserwacyjne, rozpoznawcze i wskazywanie celów.

Według ministra Luffa koszt programu wynosić ma ok. 1 mld GBP (czyli niemal 20% więcej niż zakładano). Londyn zamówił 54 WK450.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.