Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pakistan zrealizuje opcję na 18 F-16

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 lipca 2011

Ministerstwo obrony Pakistanu zdecydowało o wykorzystaniu opcji na zakup 18 dodatkowych myśliwców F-16C/D Block 52+. Rozmowy na ten temat znajdują się w końcowej fazie.

Kontrakt na dostawę 18 nowych myśliwców F-16C/D Pakistan podpisał w 2006. Przewidywał on możliwość późniejszego zakupu kolejnych 18 samolotów tego typu (F-16 dla Pakistanu, 2008-01-03). Kontrakt z opcją był wart około 3 mld USD. Dostawy pierwszej partii zamówionych F-16 zakończyły się w grudniu 2010 (3 F-16 w Pakistanie, 2010-06-27). Dodatkowo kontrakt przewidywał modernizację 45 posiadanych myśliwców F-16A/B Block 15 do standardu Block 40 z uwzględnieniem programów Falcon STAR (Structural Augmentation Roadmap) i Mid-Life Update (MLU). Jest ona realizowana przez TAI (Turkish Aerospace Industries) w Turcji - dotyczy jednak ostatecznie 35 samolotów.

Obecnie wojska lotnicze Pakistanu posiadają 63 myśliwce F-16 różnych odmian. Wszystkie samoloty modernizowane do standardu Block 40 mają zostać zmodernizowane do standardu Block 50. Prace będą realizowane przez przedsiębiorstwa amerykańskie i tureckie. Zmodernizowane samoloty będą wyposażane w zasobniki systemu walki elektronicznej ITT AN/ALQ-211 (v)9 Advanced Integrated Defensive Electronic Warfare Suite (AIDEWS).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.