Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

3 F-16 w Pakistanie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 czerwca 2010

Do bazy Shahbaz przyleciały wczoraj 3 pierwsze z 18 zakupionych przez Pakistan samolotów F-16C/D Block 52.

Samoloty F-16C/D Block 52 przyleciały do bazy Shahbaz pod Jacobabad pilotowane przez pilotów pakistańskich. W ich powitaniu brał udział minister obrony Chaudhry Ahmed Mukhtar, dowódca pakistańskich wojsk lotniczych Air Marshal Rao Qamar Suleman, dowódca US Air Force gen. Norton Schwartz, oraz ambasador USA w Pakistanie Anne Patterson.

Pakistan zamówił 12 myśliwców F-16C i 6 F-16D Block 52 w latach 2005-2006 za 1,4 mld USD (Prezentacja pakistańskiego F-16 Block 52). Ich dostawy, w ramach programu Peace Drive I, mają zakończyć się do końca br. Równocześnie trwają prace nad modernizacją 43 (średnio 30-letnich) samolotów F-16A/B (pierwsze dostarczono w 1983) już posiadanych przez pakistańskie wojska lotnicze, finansowane w ramach Foreign Military Financing (w ciągu 3 lat Pakistan uzyskał od USA ok. 4 mld USD). Mają one kosztować 1,3 mld USD. Pierwsze zmodernizowane F-16 mają przybyć do Pakistanu na początku 2012. Amerykańskie wsparcie dla Pakistanu jest bardzo krytycznie przyjmowane w sąsiednich Indiach (F-16: albo Pakistan, albo Indie?).

Przed dostawą w USA zostało przeszkolonych do poziomu instruktorskiego 8 pilotów pakistańskich latających wcześniej na F-16A/B. Będą oni teraz szkolić kolejnych pilotów już w Pakistanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.