Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Euro Hawk w Manching

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 lipca 2011

Wczoraj o 10:06 w ośrodku EADS w Manching wylądował pierwszy w Europie strategiczny bezpilotowiec rozpoznawczy Euro Hawk. Lot z bazy Edwards trwał ponad 22 godziny.

Euro Hawk wystartował z bazy Edwards w Kalifornii 20 lipca o 2:50 czasu lokalnego (11:50 europejskiego czasu letniego). Zgodnie z planem lotu, miał wylądować na lotnisku ośrodka EADS w Manching ok. 10:00. I tak się stało - Euro Hawk przyziemił w Manching zaledwie 6 minut po godzinie dziesiątej.

Pierwotnie Global Hawk miał odbyć lot z USA do Europy 18 lipca (Przelot Euro Hawka odłożony, 2011-07-19). Nie wystartował jednak ze względu na brak zgody FAA. Obawiano się, że w kolejnych dniach mogą wystąpić problemy z pogodą, ale nie przeszkodziła ona w locie 20 lipca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra