Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Black Hawki z Mielca w Arabii Saudyjskiej

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 lipca 2011

Przez kilka ostatnich dni w PZL w Mielcu odbywały się testowe loty odbiorcze śmigłowców S-70i Black Hawk dla MSW Arabii Saudyjskiej. Dziś śmigłowce dotarły do kraju przeznaczenia.

Podczas lotu testowego S-70i monitorowano działanie wszystkich urządzeń pokładowych. Wykonywano zawisy nad lotniskiem, przeloty po trasie, precyzyjne podejścia do lądowania na lotnisku w Rzeszowie oraz zachowanie podczas autorotacji. Wszystkie ewentualne niezgodności zostały odnotowane i po ich usunięciu śmigłowiec poddawano dalszym testom.

Śmigłowce po każdym locie poddawano niezbędnym, drobnym regulacjom i w krótkim czasie były one gotowe do kolejnego lotu. W lotach odbiorczych uczestniczyły 3 śmigłowce S-70i z bieżącej transzy zamówienia. Po pozytywnym zakończeniu testów wszystkie S-70i Black Hawk wyprodukowane w PZL w Mielcu zostały przetransportowane drogą lądową na lotnisko do Rzeszowa. Tam załadowano je na pokład samolotu transportowego An-124 Rusłan towarzystwa Wołga-Dniepr. Jest on na tyle duży, że pomieściłby nawet 4 S-70i.

Transport śmigłowców z Mielca na lotnisko w Rzeszowie odbywał się podczas dwóch kolejnych nocy. Wszystko odbyło się bez problemów. Dziś An-124 z mieleckimi S-70i na pokładzie wylądował w Arabii Saudyjskiej. Tam śmigłowce wyprodukowane w Mielcu rozpoczną wkrótce codzienną eksploatację.

Zdjęcia: Mariusz Adamski


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.