Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Herculesy

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 04 sierpnia 2011

Amerykańskie zakłady BAE Systems otrzymały zlecenie Pentagonu na dostawy ciężkich wozów zabezpieczenia technicznego M88A2 Hercules. Za 45 pojazdów producent otrzyma 108,4 mln USD.

M88A2 w chwilę przed rozpoczęciem holowania M113. Modele, działające w Iraku i Afganistanie otrzymały dodatkowe wyposażenie, w tym osłonę wkm, standardowo umieszczonego na stropie pojazdu / Zdjęcie: US Army

Umowa jest kolejnym etapem wykonywania ramowego porozumienia, wmyśl którego US Army otrzyma 607 wozów tego typu. Dodatkowa, mniejsza liczba trafi do US Marine Corps. Do tej pory oba rodzaje sił zbrojnych otrzymały odpowiednio 394 i 75 pojazdów.

M88A2 Hercules jest już trzecim modelem wozu zabezpieczenia technicznego rodziny M88, opartego na elementach czołgów rodziny M48 i M60. W odróżnieniu od poprzedników, zwiększono jednak nieznacznie wymiary i w sposób istotny masę (z ok. 55 do 70 t), dla umożliwienia holowania czołgów podstawowych Abrams.

Herculesy powstają z przebudowy kadłubów starszych wersji. Prace realizowane są w zakładach w York i Aiken, które przed wykupieniem przez BAE Systems należały do United Defense.

Podpisane niedawno porozumienie dotyczy dostaw 45 wozów, w tym 29 dla wojsk lądowych i 16 dla korpusu piechoty morskiej. Zostaną one przekazane odbiorcy między kwietniem i grudniem 2013.

Amerykańscy podatnicy wydadzą na przedsięwzięcie 108,4 mln USD, co zwiększy kwotę, przeznaczoną do tej pory na zakup Herculesów do 1,4 mld USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.