Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pilatusy za 610 mln USD

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 września 2011

Według indyjskich mediów, kontrakt o dostawach 75 samolotów szkolnych Pilatus PC-7 może być warto ok. 610 mln USD. Ostatecznej umowy jeszcze nie podpisano.

PC-7 dostarczane są od 1978. Od tej pory zakłady Pilatusa wyprodukowały 450 egz. tych samolotów, eksportując je do ponad dwudziestu krajów świata. Na zdjęciu model NCPC-7, z całkowicie ucyfrowionym kokpitem szwajcarskich wojsk lotniczych / Zdjęcie: Pilatus Aircraft

Pilatus PC-7 Mk II - a więc oparty o płatowiec i nowoczesną awionikę PC-9, ale z silnikiem Pratt & Whitney PT6A-25C o mocy jedynie 700 KM - pokonał w przetargu niemal wszystkie, liczące się konstrukcje tego typu: Groba G-120 TP, Embraera EMB-312 Super Tucano, Finmeccanica M-311, a w rundzie finałowej również KAI KT-1 i Hawker-Beechcrafta T-6C Texan II. W stosunku do tych ostatnich Szwajcarzy zaoferowali najniższą cenę (zobacz: PC-7 w przetargu indyjskim).

Kwestia kwoty za bezpośrednie dostawy 12 maszyn oraz dostawy podzespołów dla 63 egz., które zostaną zmontowane w zakładach HAL, pozostawała jednak niewiadomą. Według ostatnich doniesień Times of India, całkowita wartość kontraktu wyniesie 29 mld rupii, co przy aktualnym kursie przekłada się na 610 mln USD.

Dziennik twierdzi, że negocjacje znajdują się w ostatniej fazie. Projekt umowy jest obecnie sprawdzany przez urzędników ministerstwa skarbu i powinien zostać podpisany do końca bieżącego roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.