Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pilatusy za 610 mln USD

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 września 2011

Według indyjskich mediów, kontrakt o dostawach 75 samolotów szkolnych Pilatus PC-7 może być warto ok. 610 mln USD. Ostatecznej umowy jeszcze nie podpisano.

PC-7 dostarczane są od 1978. Od tej pory zakłady Pilatusa wyprodukowały 450 egz. tych samolotów, eksportując je do ponad dwudziestu krajów świata. Na zdjęciu model NCPC-7, z całkowicie ucyfrowionym kokpitem szwajcarskich wojsk lotniczych / Zdjęcie: Pilatus Aircraft

Pilatus PC-7 Mk II - a więc oparty o płatowiec i nowoczesną awionikę PC-9, ale z silnikiem Pratt & Whitney PT6A-25C o mocy jedynie 700 KM - pokonał w przetargu niemal wszystkie, liczące się konstrukcje tego typu: Groba G-120 TP, Embraera EMB-312 Super Tucano, Finmeccanica M-311, a w rundzie finałowej również KAI KT-1 i Hawker-Beechcrafta T-6C Texan II. W stosunku do tych ostatnich Szwajcarzy zaoferowali najniższą cenę (zobacz: PC-7 w przetargu indyjskim).

Kwestia kwoty za bezpośrednie dostawy 12 maszyn oraz dostawy podzespołów dla 63 egz., które zostaną zmontowane w zakładach HAL, pozostawała jednak niewiadomą. Według ostatnich doniesień Times of India, całkowita wartość kontraktu wyniesie 29 mld rupii, co przy aktualnym kursie przekłada się na 610 mln USD.

Dziennik twierdzi, że negocjacje znajdują się w ostatniej fazie. Projekt umowy jest obecnie sprawdzany przez urzędników ministerstwa skarbu i powinien zostać podpisany do końca bieżącego roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra