Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjska czarna lista

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 października 2011

Liam Fox, brytyjski minister obrony ujawnił istnienie listy, zawierającej projekty wojskowe, znacznie przekraczające preliminarze i terminy. Są one zagrożone skasowaniem.

Pływający pirs dla okrętów podwodnych, Valiant Jetty, nie został jeszcze ukończony i przekroczył o ok. 70% planowany budżet. To wystarczające przesłanki do rezygnacji ze sfinalizowania przedsięwzięcia. Na zdjęciu w czasie ubiegłorocznego transportu do docelowej bazy w Clyde / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Szef resortu poinformował o drugim już zebraniu rady przeglądu głównych programów obronnych (MPRB). Jej członkowie analizują realizację ok. 50 głównych projektów o łącznej wartości ok. 100 mld GBP.

Podobnie jak rok temu, także i teraz zgłosili oni swoje największe zastrzeżenia do 3 przedsięwzięć, które umieszczono na specjalnej liście. Są to: system łączności kodowanej Falcon, rozpoznawcze bsl Watchkeeper oraz pływający pirs Valiant Jetty.

W stosunku do pierwszego z nich orzeczono znaczną poprawę i rokujący nadzieje postęp prac. Status samolotów bezzałogowych pozostał bez zmian i rada zaopiniowała dokonanie kolejnego przeglądu w przyszłym roku.

Najgorszą ocenę zebrał Valiant Jetty. Ten pływający pirs o wyporności 44 tys. t ma być osadzony na czterech pylonach, które powinny umożliwić podnoszenie i opuszczanie konstrukcji o ok. 3 m, co związane jest z pływami na rzece Clyde. Pirs ma być wykorzystany jako pomost dla atomowych okrętów podwodnych typu Astute.

Powinien zostać ukończony w 2008 za 134 mln GBP. Niestety, Valiant Jetty ciągle nie może być wykorzystywany, a koszty jego budowy szacowane są obecnie na ponad 226 mln GBP. Obecnie trwają negocjacje między użytkownikiem a producentem, spółką Amec, na temat zmiany zapisów umowy. Możliwym jest jednak całkowite wycofanie się resortu obrony z przedsięwziecia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.