Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

B-2 nad Biegunem Północnym

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 listopada 2011

USAF ujawniły, że 27 października bombowiec strategiczny B-2 przeleciał nad Biegunem Północnym i powrócił do bazy. Lot, w którym testowano zmodernizowane systemy samolotu, trwał ponad 18 godzin.

Dopiero teraz USAF ujawniły, że 27 października zmodernizowany bombowiec strategiczny stealth B-2A wykonał lot nad Biegun Północny. Samolot wystartował z Edwards AFB. Powrócił do niej po trwającym ponad 18 godzin locie, zrzucając wcześniej na pobliskim Precision Impact Range Area cztery bomby niekierowane BDU-38.

W czasie misji, koordynowanej przez 419th Flight Test Squadron Bomber Combined Task Force, testowano w ekstremalnych warunkach zmodernizowane systemy i oprogramowanie bombowca. Lot wykonywała załoga z 419th FLTS z mjr. Andrew Murphy - pilotem doświadczalnym B-2 przydzielonym specjalnym do eskadry. Samolot dwukrotnie uzupełniał paliwo w powietrzu - raz nad prowincją Alberta w Kanadzie w drodze nad Biegun, a powtórnie w locie powrotnym. Tankowce startowały z Fairchild AFB w stanie Washington.

Zdjęcie: Bobbi Zapka - USAF


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.