Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniej Niemców w Afganistanie

Strategia i polityka, 11 listopada 2011

Według planów rządu w Berlinie, liczba niemieckich żołnierzy w Afganistanie zostanie zmniejszona w przyszłym roku o 450. Kontyngent powinien zostać wycofany w 2014.

Panzerhaubitze 2000, jedno z trzech dział tego typu, działających na terenie bazy Kunduz / Zdjęcie: Bundeswehr

Niemiecki kontyngent w Afganistanie liczy obecnie 5350 żołnierzy i jest trzecim - co do wielkości - po amerykańskim i brytyjskim. Berlin planuje jednak jego ograniczenie, a potem całkowite wycofanie, w związku ze wzrostem sił wojskowych i policyjnych rządu w Kabulu.

Według pisma ministra obrony Thomasa de Maiziera oraz spraw zagranicznych Guido Westerwelle do grupy parlamentarzystów, już w lutym przyszłego roku liczba niemieckich żołnierzy zostanie zmniejszona do 4900. Na początku 2013 nastąpi druga redukcja, o kolejnych 500 żołnierzy. Wycofanie całego kontyngentu powinno odbyć się w 2014.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.