Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

125 Abramsów dla Egiptu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 listopada 2011

Amerykańska General Dynamics Land Systems otrzymała zlecenie, dotyczące dostawy podzespołów dla 125 czołgów M1A1 Abrams, montowanych w Egipcie. Wartość zlecenia to 395 mln USD.

Egipskie Abramsy na ulicach Kairu, w czasie zamieszek, które doprowadziły do usunięcia od władzy Hosni Mubaraka / Zdjęcie: Arm Farouq Mohammed

Egipskie wojska lądowe otrzymują czołgi M1A1 Abrams od 1992. Do tej pory zgromadziły ok. tysiąca wozów tego typu. Wszystkie zmontowano w zakładach pod Kairem. Jednocześnie trwa proces ich doposażenia i modernizacji, do standardu M1A2 SEP.

Zlecenie amerykańskiego dowództwa (szefostwa) wojsk pancernych i samochodowych - TACOM Life Cycle Management Command dla GDLS dotyczy produkcji podzespołów dla kolejnej, jedenastej już partii egipskich czołgów, o wartości 395 mln USD. Jest jednak tylko częścią zamówień, realizowanych w USA.

Całkowita wartość eksportu, związanego z egipskim kontraktem może osiągnąć 1,4 mld USD (według dokumentów przekazanych kongresowi, prawdziwa wielkość kontraktów powinna być mniejsza). Amerykanie będą wysyłać nad Nil zestawy do montażu, działa M256, karabiny maszynowe i wkm-y, silniki wraz z transmisją, amunicję testową, oraz pakiety serwisowe i logistyczne. Ok. 40 Amerykanów będzie bezpośrednio zaangażowanych w budowę czołgów.

Po zakończeniu dostaw, liczba egipskich Abramsów wzrośnie do 1130. Nadal jednak najbardziej popularnych czołgiem podstawowym tego kraju pozostaną M60A3, których jest ok. 1700. Wkrótce rozpocznie się proces głębokiej modernizacji ok. tysiąca z nich, do wariantu M60-2000. Przebudowa zakłada montaż wieży od M1A1 z działem kalibru 120 mm oraz zainstalowanie silnika o mocy 1200 KM. Prace zostaną wykonane z Egipcie, z podzespołów dostarczanych z USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.