Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuzi kupią tankujące Airbusy

Lotnictwo wojskowe, 22 listopada 2011

Gen. Jean-Paul Palomeros dowódca francuskich wojsk lotniczych poinformował, że jego formacja w 2013 kupi Airbusy 330 MRTT, zakładając jednocześnie szybkie tempo dostaw.

Tankujące Airbusy zostały zamówione przez Wielką Brytanię, Australię, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabię Saudyjską. Francja będzie kolejnym użytkownikiem tych samolotów / Zdjęcie: Airbus Military

Armée de l'Air posiada obecnie 11 C-135FR i 3 KC-135. Wyprodukowane w USA samoloty mają za sobą pół wieku służby. Ze względu na ich względnie dobry stan techniczny, planowano, że ich pierwsi następcy dotrą do jednostek nie wcześniej niż 2017.

Operacja nad Libią spowodowała jednak rewizję tej daty. Choć nie ujawniono szczegółów, dotyczących wykorzystania amerykańskich samolotów we francuskiej służbie, użytkownik zdecydował się na przyspieszenie dostaw nowych maszyn tankujących.

Gen. Jean-Paul Palomeros dowódca francuskich wojsk lotniczych powiedział, że zakup pierwszej partii 5-7 egz. powinien zostać sfinalizowany w 2013. Zakłada się jednocześnie szybkie tempo dostaw - produkcja A330 MRTT jest obecnie realizowana na zlecenie czterech innych państw.

Druga partia samolotów, złożona z podobnej liczby maszyn, powinna doprowadzić też do wymiany 5 Airbusów 310 i 340, wykorzystywanych do celów transportowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.