Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Argentyna w brazylijskim programie pancernym

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 listopada 2011

Argentyna chce sformować lekką brygadę zmechanizowaną, wyposażoną w kołowe transportery opancerzone Guarani. W ich produkcji mają uczestniczyć zakłady koncernu Iveco Latin America w Cordobie.

Przedmiot dopinanego pancernego porozumienia na razie dwóch krajów  latynoamerykańskich - kołowy transporter opancerzony Guarani / Zdjęcie:  Santiago Rivas

Argentyński minister obrony, Arturo Puricelli poinformował, że jego resort prowadzi zaawansowane rozmowy z Brazylią na temat dołączenia Argentyny do nabierającego tempa programu seryjnej budowy kołowych transporterów opancerzonych VBTP-MR Guarani. Brazylijskie przedsięwzięcie jest pierwszym krokiem w kierunku rekonstrukcji przemysłu pancernego Ameryki Łacińskiej, z docelową możliwością zaprojektowania i konstrukcji własnych czołgów podstawowych. Animatorem całości w Brazylii jest resort obrony.

Rok temu prezes korporacji Iveco Latin America - Marco Mazzu i szef sztabu armii brazylijskiej gen. Fernando Sergio Galvao zawarli porozumienie uruchamiające produkcję 2044 brazylijskich transporterów opancerzonych 6x6 VBTP-MR Guarani w czasie najbliższych 20 lat, za kwotę odpowiadającą 2,5 mld ówczesnych euro. Pierwsze prototypowe wozy Guarani, wyposażone w wieże VT30 BR izraelskiego Elbitu, które wytwarzać ma brazylijska spółka Aeroeletronica, demonstrowane były publicznie podczas parad wojskowych w Brazylii (Prezentacja Guarani, 2011-05-11).

Pancernym programem Guarani objętych ma być ponad 100 zakładów produkcyjnych w samej Brazylii. Seryjna produkcja na pełną skalę rusza pod koniec 2011. Argentyna, jak się należy spodziewać, nie będzie ostatnim krajem latynoamerykańskim, który może dołączyć do ambitnych planów restytucji sektora pancernego w Ameryce Południowej.

Według relacji Santiago Rivasa z Buenos Aires


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.