Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norweski NH90

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 05 grudnia 2011

W ostatnim dniu listopada w zakładach AgustaWestland w Vergiate odbyła się uroczystość przekazania norweskim siłom zbrojnym pierwszego śmigłowca NH90.

Odbiór śmigłowca uroczyście podpisał gen. bryg. Frode R Flǿlo. Uroczystość jest jednak spóźniona o parę lat. Tyle wyniosły opóźnienia w dostawach skandynawskich NH90 (wspólny zakup z 2001 Norwegii, Finlandii i Szwecji), za co w dużej mierze odpowiadają nowatorskie technologie, zastosowanie przy ich budowie / Zdjęcie: AgustaWestland

Norwegia zamówiła 14 śmigłowców morskich (odmiana NFH), z opcją na kolejne 10 egz. Zastąpią one wiekowe Lynxy straży przybrzeżnej. Część trafi na pokłady fregat typu Nansen (zobacz: Wodowanie ostatniego Nansena).

Nowe śmigłowce będą stacjonować w bazie Bardufoss, gdzie odbędzie się szkolenie załóg i mechaników.

Do tej pory zamówienia na ponad pięćset NH90 zostały złożone ze strony 14 państw. Ok. 160 maszyn to odmiana morska. Pierwsze dostawy - dla niemieckich wojsk lądowych - rozpoczęły się w 2006.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.