Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniej Brytyjczyków w Afganistanie

Strategia i polityka, 11 grudnia 2011

Według ostatnich planów Londynu, liczba brytyjskich żołnierzy w Afganistanie do końca 2013 spadnie o 4 tys. Od 2015 pozostanie - tylko w rejonie Kabulu - kilkuset żołnierzy.

Brytyjczycy stanowią obecnie drugi co do wielkości, po amerykańskim, kontyngent w Afganistanie. Służy w nim ok. 9500 żołnierzy, skupionych w prowincji Helmand / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W rozpoczynającym się tygodniu brytyjski premier David Cameron, wraz z innymi członkami narodowej rady bezpieczeństwa, zarekomenduje jeden z trzech scenariuszy działań w Afganistanie. Według Guardiana, najbardziej prawdopodobne jest przyspieszenie tempa wycofywania się wojsk z tego kraju, co łączy się z obecną trudną sytuacją budżetową.

Plan zakłada zmniejszenie liczebności kontyngentu o nawet 4 tys. żołnierzy, do końca 2013. W kolejnym roku powinno zostać wycofanych nieco więcej osób. Od końca 2014, a więc w momencie zakończenie obecnej misji NATO w Afganistanie, na miejscu - wyłącznie w Kabulu - ma przebywać kilkuset uzbrojonych Brytyjczyków.


Drukuj Góra