Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie wstrzymały loty Su-30MKI

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 grudnia 2011

Po wtorkowym wypadku Su-30MKI Indie wstrzymały loty myśliwców tego typu. Specjalnej komisji nie udało się ustalić przyczyny wypadku.

Indyjski myśliwiec Su-30MKI rozbił się 13 grudnia o 13:30 ok. 20 km od Pune w czasie rutynowego lotu treningowego, ok. 50 min. po starcie z bazy Lohegaon. Po stwierdzeniu problemów technicznych, obu jego pilotom udało się katapultować. Przeżyli bez poważniejszych obrażeń.

Specjalna komisja powołana do zbadania przyczyn wypadku nie zdołała ich dotąd ustalić. Nie wystarczyła do tego analiza zapisu czarnej skrzynki. W związku z tym dowództwo wojsk lotniczych Indii wstrzymało loty Su-30MKI.

To trzeci wypadek Su-30MKI od 1997, gdy samoloty tego typu weszły do uzbrojenia lotnictwa wojskowego Indii. Lotnictwo to posiada obecnie, po wtorkowym wypadku, 136 myśliwców Su-30MKI. W najbliższych dniach, w czasie wizyty premiera Manmohana Singha w Moskwie, ma zostać podpisana umowa o dostawie 42 kolejnych, zmodernizowanych Su-30MKI za ok. 4 mld USD. Ich dostawy mają być realizowane w latach 2014-2018.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.