Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test rosyjskiej antyrakiety 53T6

Lotnictwo wojskowe, 20 grudnia 2011

Rosyjskie wojska lotniczo-kosmiczne przeprowadziły na poligonie Sary Szagan w Kazachstanie test antyrakiety systemu A135. Jej głowica zniszczyła cel ćwiczebny.

Antyrakietę 53T6 systemu obrony antyrakietowej A135 wystrzelono dziś o 12:01 czasu moskiewskiego. Według zastępcy dowódcy wojsk obrony lotniczo-technicznej, Siergieja Łobowa, jej głowica zniszczyła cel ćwiczebny. Rosyjskie media spekulują, że testowana była zmodernizowana wersja rakiety 53T6. Po raz pierwszy w historii film z testu systemu antyrakietowego pojawił się oficjalnie na stronie MO FR.

System A135 z kompleksem Amur-P i antyrakietami bliskiego zasięgu 53T6 stanowi podstawę obrony antyrakietowej Moskwy. Przeznaczony jest do obrony przed ograniczonym atakiem rakiet balistycznych z głowicami atomowymi. Oprócz 68 antyrakiet 53T6 w jego skład wchodzą 32 antyrakiety 51T6 zasięgu 350 km i radar dalekiego rozpoznania Don-2N pod Sofrino. Punkt dowodzenia systemu znajduje się w Solniecznogorsku.

Antyrakieta 53T6 rozwija prędkość 5,5 km/s. Jej głowica bojowa zawiera ładunek jądrowy o mocy 10 kT. Zasięg wynosi 80 km, a pułap to 30 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.