Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Terminarz Red Bull Air Race

Lotnictwo cywilne, 09 lutego 2008

Organizatorzy Red Bull Air Race Word Series ogłosili terminarz tegorocznych zawodów. Wśród wybranych miast po raz pierwszy pojawiły się Detroit i Sztokholm.

Najbliższe nam geograficznie zawody odbędą się - jak rok temu - w Budapeszcie, nad Dunajem / Zdjęcie: RBAR

Najsłynniejsze, niebywale widowiskowe rajdy lotnicze oglądało w zeszłym roku 4 mln widzów. Sto razy więcej zgromadziło się przed telewizorami. Nic dziwnego, że o organizowanie zawodów ubiegają się dziesiątki miast. Jak co roku zaszczyt ten przypada tylko 10 z nich.

Pierwsze, dwudniowe zawody zostaną tradycyjnie rozegrane w Abu Zabi, a dniach 10-11 kwietnia. Później lotnicy przeniosą się do USA: ponownie do San Diego (3-4 maja) i premierowo do Detroit (31 maja - 1 czerwca). Później nastąpią wyścigi w Europie. Po raz pierwszy w Sztokholmie (5-6 lipca), a później w doświadczonych już miastach: Rotterdamie (19-20 czerwca), Londynie (2-3 sierpnia), Budapeszcie (19-20 sierpnia) i Porto (6-7 września). Występy na Starym Kontynencie zakończą się w Hiszpanii, 27-28 września. Ostatnie zawody sezonu odbędą się w australijskim Perth (1-2 listopada).

Po ubiegłym sezonie z zawodów wycofali się Holender Frank Versteegh i Niemiec Klaus Schrodt, którzy nie osiągnęli sukcesów, zajmując odpowiednio 11. i 13., ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zamiast nich do rywalizacji zakwalifikował się Glen Dell z RPA.

Sezon 2007 wygrał Amerykanin Mike Mangold, drugi był Brytyjczyk Paul Bonhomme, trzeci - Węgier Peter Besenyei.

Zdecydowana większość pilotów lata na amerykańskich Zivko Edge 540.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.